Czy warto stosować krem do ciała?

Codzienna kąpiel wysusza skórę i pozostawia ją napiętą. Szybkie ukojenie ciała i nawilżanie dobrym balsamem lub kremem to podstawa, aby zatrzymać jak najwięcej wody w skórze i poczuć się lepiej. Jaki krem do ciała wybrać?

Codzienne nawilżanie skóry to ważny element pielęgnacji

Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność i naturalnie występujący w niej kwas hialuronowy. Z tego właśnie powodu, ciało staje się mniej jędrne i sprężyste, a procesy starzenia zaczynają się tak naprawdę stosunkowo wcześnie. W wieku 25 lat już można mówić o początkach tego procesu i od tego momentu powinno się stosować solidne nawilżanie twarzy i całego ciała. Jakie substancje są ważne z punktu widzenia poprawy kondycji skóry? Jednym z bardziej znaczących składników kremów do twarzy i do ciała typu anti-age, jest słynny kwas hialuronowy. Ma udowodnione działanie nawilżające, które widać nie tylko na powierzchni skóry, ale dociera ono do środka skóry. Ta higroskopijna cząsteczka może wnikać w głębokie warstwy skóry i przy okazji wiąże cząsteczki wody. To jest jej najważniejsze zadanie, bo dzięki temu, nawilżenie nie jest powierzchowne, ale całościowe i efekt napiętej i gładkiej skóry, utrzymuje się na dłużej.

Jaki powinien być dobry kosmetyk do pielęgnacji ciała?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele kobiet, które chcą znaleźć kosmetyk idealny do codziennego stosowania. Na pewno musi mieć przyjemną konsystencję dla ciała i wygodną do smarowania. Na przykład krem do ciała to bardzo popularny produkt, bo kojarzy się trochę z pielęgnacją spa, a jego aplikacja jest bardzo łatwa. Aplikacja kremów do ciała jest nieco inna niż balsamów i zazwyczaj mają one kompleksowe działanie na skórę. Przykładem są tutaj kremy do ciała Garnier, które pozwolą Ci na dokładne i skuteczne nawilżenie całej skóry. Ujędrnienie, intensywna pielęgnacja, odżywienie czy ukojenie, to tylko wybrane cele, jakie stawia przed sobą Garnier w kwestii pielęgnacji. Używanie tych kremów do ciała to przyjemność, ze względu na ich zapach i działanie.

Znajdź swój ulubiony krem do pielęgnacji ciała

W zależności od tego, jakie potrzeby ma Twoja skóra, możesz wybrać najlepszy dla siebie krem do ciała od Garniera. Jeśli zauważysz utratę elastyczności ciała i chcesz je wygładzić, a jednocześnie cieszyć się pięknym zapachem, to seria Body Super Food jest dokładnie dla Ciebie. Wyselekcjonowane owoce, wzbogacone o aktywne składniki to uczta dla zmysłów. Aloes, awokado czy arbuz? Wybór należy do Ciebie. Każdy z tych owoców został wybrany przez Garniera do stworzenia odżywiającego i nawilżającego kremu do ciała. Potrzebujesz nawilżyć, ukoić czy odżywić swoją skórę? Niezależnie od potrzeby, każdy z tych kremów to element aromaterapii, ze względu na swoje owocowe składniki, które kusząco pachną. Poza tym, ich lekka konsystencja sprawia, że łatwo się je aplikuje, a jeszcze łatwiej się wchłaniają. Niektóre z nich zawierają kwas hialuronowy jako dodatek, co gwarantuje dokładne nawilżenie skóry i długotrwały efekt. W przeciwieństwie do zwykłych kremów, które nawilżają tylko na powierzchni, te wnikają głęboko w skórę.