Jak sprawdzić czyjeś IP?

W obecnych czasach dość łatwo można sprawdzić czyjeś IP. Wiele osób uważa, że można być anonimowym w sieci, ale jednak dość łatwo można ustalić z jakiego urządzenia wysyłane były jakieś pliki, a przy okazji można ustalić, gdzie to urządzenie się znajduje. Trzeba pamiętać, że każdy komputer ma stałe IP. Warto wspomnieć, że adres IP to ciąg liczb, który jest nadawany urządzeniom, aby móc je rozpoznać.  Wyróżnia się obecnie dwa rodzaje adresów IP, czyli adresy w wersji czwartej i szóstej.

Jak sprawdzić czyjeś ip?

Wiele osób w tej chwili zastanawia się jak znaleźć czyjeś ip, ale to nie jest zbyt trudne do wykonania, ponieważ nie wymaga takie sprawdzenie specjalistycznej wiedzy. Pierwszym ze sposobów jest skorzystanie z gotowych narzędzi, które praktycznie automatycznie znajdą nam interesujący nasz adres ip. Jednym z takich programów, które można wykorzystać i zobaczyć jak jak sprawdzić ip czyjegoś komputera jest aplikacja, która działa na zapleczu strony sniffip.com. Działanie tego programu jest bardzo proste. Wystarczy wygenerować link, a następnie wysłać go do osoby, której chcemy sprawdzić adres ip. W momencie, gdy ona otworzy ten link to zostanie ona przekierowana na tą stronę i adres jego ip zostaje przechwycony. W takim momencie zostanie on pokazany w programie do śledzenia adresów ip i można również zobaczyć jego przybliżoną lokalizację.

Jak znaleźć kogoś ip wykorzystując do tego e-maila?

Drugą metodą, którą można wykorzystać, aby sprawdzić do kogo należy dane urządzenie jest wykorzystywanie e-maila. Jednak ten sposób nie sprawdzi się w każdym przypadku, ale też powodzenie tego procesu zależy od tego z jakiego serwisu pocztowego się korzysta. Kiedy chcemy sprawdzić nadawcę naszej wiadomości i jego adres ip to musimy wejść w wiadomość. Na przykład w Gmailu trzeba wejść w wiadomość i następnie kliknąć trzeba pokaż oryginał. Ta opcja jest ukryta pod postacią trzech kropek. W efekcie ich naciśnięcia wyświetla się wiadomość z nagłówkami, dzięki którym wiadomość trafia do odpowiednich ludzi. Należy wtedy w tej wiadomości szukać linii rozpoczynającej się od Received from i tam najczęściej można znaleźć adres ip nadawcy wiadomości.

Jak sprawdzić ip czyjegoś telefonu?

Nieraz potrzebujemy odnaleźć też ip czyjegoś telefonu. Można wysłać e-maila z jakimś obrazkiem, ale osoba odbierająca tą wiadomość musi ją otworzyć na telefonie, aby można było sprawdzić jego adres ip. Wtedy można zapisać taką wiadomość na dysku i otworzyć w notatniku. Wtedy powinien się pokazać adres ip nadawcy w nagłówku wiadomości i jest to najbardziej legalna metoda.  W momencie, gdy ktoś wyślę nam wiadomość lub będzie próbował wymusić na nas utratę pieniędzy to, aby znaleźć adres ip sprawcy najlepiej zgłosić przestępstwo na policję i oni w porozumieniu z administratorami witryn internetowych ustalą dokładną lokalizację urządzenia, z którego został wysłany link lub wiadomość. IP swojego telefonu można sprawdzić wchodząc w ustawienia urządzenia i nie trzeba wykorzystywać do tego innych programów.