Jak zablokować niechciane smsy?

Czy byłeś kiedyś w sytuacji gdy otrzymujesz niechciane wiadomości tekstowe i nie wiesz co zrobić? Denerwuje cię firma, która mimo prób wciąż wysyła ci informację o swojej niepowtarzalnej ofercie? Osoba, której wolałbyś uniknąć bombarduje cię wiadomościami? Albo wciąż dobijają się do ciebie zastrzeżone numery. Niezależnie w jakiej sytuacji się znalazłeś, istnieje wiele sposobów na to jak zablokować niechciane smsy.

Jak zablokować numer w telefonie z Androidem i iOS

Pierwszy sposób pokaże ci jak zablokować smsy od konkretnego numeru. Bazuje on na podstawowych funkcjach, które powinien posiadać każdy smartfon z androidem lub iOS’em.

Jeżeli posiadasz smartfon z androidem musisz najpierw wyszukać numer, który zamierzamy zablokować w licie kontaktów lub w historii połączeń. Przechodzimy do ustawień numeru klikając w niego. Na liście opcji powinna się pojawić pozycja „blokowanie/odblokowanie numeru”. W zależności od wersji nazwa ta może się nieco różnić ale sens powinien pozostać ten sam. Po naciśnięciu blokady mamy możliwość zaznaczenia czy chcemy zablokować połączenia czy smsy lub jedno i drugie. Po tym zabiegu nie będą nam się wyświetlać wiadomości przychodzące od tego numeru.

Podobnie sytuacja wygląda w iOS. Najpierw odnajdujemy numer wysyłający nam niechciane wiadomości, a następnie naciskamy ikonkę informacji przy numerze. Otworzy nam się lista zadań, z której wybieramy opcję „blokuj tę osobę”. Nie musimy już wybierać czy mają być to smsy czy połączenia, zablokowana osoba nie będzie się już mogła w żaden sposób z nami komunikować.

Jak zablokować nieznane nam numery?

Telemarketerzy i inne firmy stosujące nachalny marketing często piszą do nas z różnych numerów, lub nawet numerów zastrzeżonych. Jak zablokować smsy gdy nie znamy numeru nadawcy? Czy można zablokować tylko smsy od kogoś, kogo numer już znamy? Teoretycznie podstawowe opcje w naszym telefonie umożliwiają nam tylko blokowanie konkretnych numerów. Istnieją jednak sposoby by uniemożliwić wysyłania nam większości niechcianych wiadomości.

Z pomocą przychodzi operator sieci komórkowych. Każdy operator może zapewnić nam na nasze życzenie blokadę wiadomości SMS z grupy Premium. Dzięki temu nigdy nie zostaniemy dołączeni do żadnej prenumeraty, za którą musielibyśmy zapłacić. Operator ma również możliwość zablokowania wszystkich połączeń od numerów zastrzeżonych. Sprawi to, że żaden numer zastrzeżony nie będzie już się mógł z nami skontaktować

Istnieją również dedykowane aplikacje, najczęściej darmowe, które pozwalają na blokowanie numerów. Niektóre z nich posiadają wciąż aktualizowaną bazę numerów rozsyłających spam i blokują je automatycznie u swoich użytkowników. Działanie takiej aplikacji można porównać do antywirusa, który posiada bazę wirusów, dzięki czemu wykrywa je i nie pozwala dostać się do naszego komputera.

Dlaczego dostaję te SMSy?

Pewnie nie musiałbyś szukać informacji jak zablokować przychodzące smsy gdybyś wiedział czemu je dostajesz. Chodzi oczywiście o wszelkie wiadomości marketingowe, loterie i fundację. Najprawdopodobniej piszą do ciebie, bo udostępniłeś gdzieś swój numer. Aby uniknąć niechcianej korespondencji nie podawaj numeru telefonu w publicznych miejscach w internecie.Wtedy nie będzie on dostępny dla niepowołanych rąk.