Biżuteria Twinkles – co to takiego?

Biżuteria Twinkles jest nowym trendem w stomatologii estetycznej. Jest to biżuteria nazębna, która swój początek miała w Stanach Zjednoczonych. Promowana była przez gwiazdy i znane osobowości. Ze Stanów Zjednoczonych trend dotarł do Europy, w tym także do Polski.

Jak wyglądają ozdoby nazębne?

Biżuteria nazębna Twinkles to ozdoby wykonane z różnych surowców: złota, srebra, kryształów, czy diamentów, oraz w różnych wzorach i kształtach np.; serce, gwiazda, kółko, a nawet znajdziemy takie wzory, jak klucz wiolinowy, czy delfin. Są dostępne także różne kolory ozdób. Biżuterię Twinkles można nosić przez miesiąc, ale są też takie, które mogą pozostać na zębach nawet do dwóch lat. Czas noszenia tej biżuterii na zębach jest sprawą osobistą i zależy od twoich preferencji.

Jak zakłada się biżuterię Twinkles?

Biżuteria nazębna powinna być zakładana w gabinecie dentystycznym, ortodontycznym i w przystosowanych gabinetach kosmetycznych aby wykluczyć możliwość uszkodzenia zębów na skutek niefachowego dopasowania biżuterii. Zakładanie Twinkles trwa kilka minut, a wykonana przez specjalistę – nie stanowi zagrożenia dla naszego zęba. Ze względów estetycznych zaleca się wykonanie wybielania zębów przed założeniem Twinkles. Przed osadzeniem biżuterii zęby powinny być wstępnie oczyszczone i częściowo wytrawione 38% kwasem ortofosforowym. Wytrawianie jest powierzchowne (powoduje utratę grubości szkliwa o 6-10 µm). Zdobienie mocuje się na tak przygotowaną powierzchnię za pomocą specjalnego kleju do, który utwardza się pod wpływem światła profesjonalnej lampy polimeryzacyjnej. Metoda ta wyklucza mechaniczne uszkodzenie powierzchni zęba i nie wymaga wiercenia. Jednak zęby, na które zostanie naklejona licówka, muszą być zdrowe, mieć mocne szkliwo i wolne od próchnicy. Natomiast przy zmianie biżuterii dentysta usuwa resztki kleju, poleruje powierzchnię zębów oraz wzmacnia szkliwo lakierem z fluorem.

Twinkles – jako coraz popularniejsza ozdoba

Wiadomym jest, że o gustach się nie dyskutuje, a ile ludzi – tyle opinii. Dla jednych biżuteria nazębna może być ciekawym sposobem na pokazanie siebie, swojego stylu, czy też urozmaicenie swojego wyglądu, dla innych zbędną fanaberią. Do zalet biżuterii Twinkles można niewątpliwie zaliczyć jej nieinwazyjność, proste zakładanie i zdejmowanie. Ponadto mocowanie biżuterii na zębach jest bezbolesne, a podczas jej noszenia nie jest wymagana specjalna pielęgnacja jamy ustnej. Czy biżuteria nazębna stanie się tak popularna jak noszenie pierścionków na dłoniach czy kolczyków w uszach? Czas pokaże, wzrost zainteresowania tym rodzajem biżuterii, może właśnie to prognozować.

Gdzie zakupić biżuterię Twinkles?

Jeśli planujemy zakup biżuterii nazębnej, należy odwiedzić e-sklep www.Twinkles.pl, gdzie znajdziemy bogatą ofertę tego typu biżuterii i uzyskamy profesjonalną pomoc podczas dokonywania wyboru Twinkles.

 

Materiał reklamowy