Używane rzeczy często są jeszcze w na tyle dobrym stanie, że znajdą się osoby chętne na ich zakup. Do tych potencjalnych nabywców trzeba jednak jakoś dotrzeć, z czym prywatna osoba nierzadko ma problem. Jedną z możliwości jest sprzedaż do lombardu, ale czy to będzie naprawdę opłacalna opcja?
Co można zanieść do lombardu?
Oczywiście nie wszystko da się sprzedać w lombardzie. W Lombard Expres raczej nie przyjmuje się ubrań, torebek i innych tego typu akcesoriów, książek, bez problemu można natomiast oddać elektronikę i biżuterię, pod warunkiem, że są to rzeczy w dobrym stanie, działające, bez bardzo wyraźnych śladów użytkowania. Lombardy są też często zainteresowane monetami oraz wartościowymi przedmiotami kolekcjonerskimi, a większe placówki skupują także zabytkowe meble, dzieła sztuki, duże AGD i RTV, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne.
Wyceny dokonuje się indywidualnie, na podstawie opinii rzeczoznawcy. Najwyższe kwoty dotyczą rzeczy nowych, niezniszczonych, bardzo poszukiwanych na rynku wtórnym, a jeśli cena podana przez lombard nie wydaje się satysfakcjonująca, zawsze można udać się do konkurencji by sprawdzić ich ofertę.
Czy sprzedaż do lombardu się opłaca?
Lombard zarabia na skupowanych rzeczach, dlatego nie zaproponuje pełnej wartości danego przedmiotu, ale wciąż może być to atrakcyjna propozycja dla sprzedającego, zwłaszcza gdy trafi się do miejsca zapewniającego uczciwą wycenę. Sprzedawanie używanych towarów jako osoba prywatna nie jest bowiem prostym zajęciem. Zwykle właścicielom zależy na szybkim upłynnieniu posiadanego towaru zamiast czekać długimi miesiącami na jakiegoś nabywcę, a tak to właśnie często wygląda. Nie zawsze też potencjalny nabywca godzi się na proponowaną przez sprzedawcę cenę, a po negocjacjach otrzymana kwota może znacząco odbiegać od tego, co planowało się zarobić.
Lombard to wielka oszczędność czasu. Sprzedaż może zająć dosłownie kilkanaście minut, a pieniądze są od razu wypłacane w gotówce, i to w pełnej kwocie. Formalności nie są skomplikowane, lombard może jednak wymagać od klienta, by potwierdził on swoje prawo własności do danego przedmiotu – dotyczy to zazwyczaj rzeczy o wysokiej wartości lub kiedy zachodzi podejrzenie kradzieży.
Materiał reklamowy
Dodaj komentarz