Fryzury męskie – dopasuj fryzurę do kształtu twarzy

Odpowiednio dopasowana fryzura do kształtu twarzy, to zasadniczy element w kreowaniu gustownego wizerunku każdego mężczyzny. Ponadto fryzura powinna pasować do rysów twarzy oraz stylu ubierania. Czym się powinno kierować przy doborze męskiej fryzury i od czego zacząć?

Na początku trzeba wziąć pod uwagę zarys kości policzkowych, szerokość czoła, kształt podbródka, wielkość uszu i nosa oraz kształt głowy. Dobrze jest się przyjrzeć swojej twarzy w lustrze i zbadać swoje rysy, w taki właśnie sposób. Odpowiednio dobrane fryzury męskie potrafią „odchudzić” twarz lub też nadać jej krągłości.

Musimy również pamiętać o tym aby nie przesadzać z nadmiernym farbowaniem, rozjaśnianiem oraz stylizacją, ponieważ może to być przyczyną późniejszego wypadania włosów – podkreśla dr Piotr Turkowski.

Stylowe fryzury męskie, to już nie jak za dawnych czasów zaczes na „czeskiego piłkarza”, czy też fryzura na „jeża”. Na czasie są osobliwe cięcia z dłuższą grzywką, w tzw. stylu french crop, naturalne fale, potargane włosy – messy hair, wygolone boki, czy też zaczesane w tył dłuższe kosmyki włosów.

Fryzury męskie a kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

Twarz owalna umożliwia wybór fryzur różnorodnego rodzaju, ponieważ charakteryzuje się sporą proporcjonalnością. Rodzaje męskich fryzur, jakie będą najlepsze, to na bok, krótkie i długie, „żołnierskie” w stylu buzz cut, a także bujniejsze fryzury, z przedziałkiem, czy też bez, z lokami i falami. Wybór jest naprawdę obszerny! Dobrze będzie unikać grzywki na czole, by zbytnio nie zaokrąglić twarzy.

Okrągły kształt twarzy

Twarz okrągła jest bardziej pełna, dlatego istotne jest, aby fryzura wysmukliła kształt twarzy. Najlepiej spełnią swoje zadanie fryzury z krótkimi bokami i dłuższą górą. Dobrze będzie również zastosować cieniowanie włosów, co odwróci uwagę od krągłości twarzy. W przypadku okrągłej twarzy należy unikać loków i fryzur w stylu buzz cut, które są mocno przystrzyżone. Charyzmy fryzurze doda zarost, który wydłuży twarz, dzięki czemu ją wysmukli.

Trójkątny kształt twarzy

Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem, dlatego też warto będzie je zamaskować dłuższą grzywką. Dobrze będzie również zmniejszyć optycznie szczękę. W uzyskaniu dobrego efektu pomogą rozmaite dłuższe fryzury, które będą nachodziły na twarz. Znakomicie spiszą się fryzury modne w 2022 roku, w stylu french crop, czy zaczes w tył. W celu poszerzenia dolnych partii twarzy można zdecydować się na zarost.

Kwadratowy kształt twarzy

Twarz kwadratowa cechuje się mocno zarysowaną, kanciastą szczęką oraz szerokim czołem. Fryzury męskie w tym wypadku powinny zmiękczyć zarys twarzy, w celu dodania jej łagodności. Najlepiej się sprawdzą fryzury z lekko falowanych, dłuższych włosów, z wystrzępionymi cięciami, w stylu messy hair (chaos na głowie). Nie sprawdzą się proste cięcia.

Prostokątny kształt twarzy

Twarz prostokątna charakteryzuje się podłużną twarzą i taką samą szerokością czoła w stosunku do szczęki. Najlepiej powinno się unikać wysokich grzywek i postawić na fryzury krótkie. W tym wypadku doskonale sprawdzi się, tzw. quiff, potocznie nazywany jeżykiem. Krótkie, wycieniowane boki i tył będą znakomitym wyborem dla tego typu kształtu twarzy.

Niezależnie od tego, co jest aktualnie modne, nie powinno się decydować na fryzurę, która nie będzie spełniała naszych oczekiwań. Można się udać do fryzjera i poprosić o poradę w celu dobrania odpowiedniej fryzury męskiej do kształtu twarzy. Specjalista na pewno będzie w stanie zaproponować rozmaite wariacje i każdy znajdzie odpowiednią dla siebie, oryginalną fryzurę.