Sposoby na ukrycie siwych włosów

Pojawienie się pierwszych siwych włosów często bywa stresujące. Ponadto przypomina o pędzącym nieubłaganie czasie. Niektórzy godzą się z siwymi pasmami, jednak inni pragną je zamaskować. Istnieją różne metody tuszowania oznak mijającego czasu. Szczególnie popularne są pasemka i całkowita koloryzacja.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie zawsze godzą się z pojawieniem się siwych pasm we włosach. Jednak można temu zaradzić przy pomocy fryzjera bądź samodzielnie w domowym zaciszy. Coraz popularniejsze szczególnie dla Pań są pasemka ukrywające siwe włosy, które skutecznie kamuflują ten problem. Jednak całkowite farbowanie także nie wychodzi z mody. Ponadto na rynku są dostępne także szampony na siwe włosy, a w internecie można znaleźć przepisy na domowe płukanki — niestety często nie działają tak jak się pragnie. Jednak jak do tej pory najskuteczniejszą metodą na radzenie sobie z upływem czasu jest właśnie farba.

Czym są pasemka maskując siwe włosy?

Coraz większą popularnością cieszą się refleksy na siwe włosy, które nie tylko maskują szare pasma, ale także odmładzają. Metoda polega na farbowaniu jedynie zmienionych kolorystycznie warstw włosów. W zależności od wybranych kolorów można uzyskać różny efekt. W przypadku jasnych włosów ciekawym rozwiązaniem może być użycie różnych odcieni popielatego blondu, które nie zblakną ani nie zżółkną. W taki sposób można uzyskać delikatne refleksy nierzucające się w oczy, jednocześnie dobrze maskujące szare pasma. Ponadto przy ich pomocy można osiągnąć efekt jak po długim przebywaniu na słońcu. Równie popularne są ciemne pasemka na siwych włosach. Na taki rodzaj farbowania decydują się Panie pragnące nadać charakteru fryzurze i podkreślić rysy twarzy. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy wybrać farbę o ton ciemniejszą niż naturalny kolor włosów. Taki zabieg można przeprowadzić samodzielnie w domu lub w salonie fryzjerskim. Wybierając profesjonalistę, można zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć ewentualnych pomyłek.

Zalety stosowania pasemek na siwe włosy

W odróżnieniu od całkowitego farbowania pasemka nie niszczą tak bardzo włosów, jak zwykła koloryzacja. Ponadto odrosty są mniej widoczne niż w przypadku całościowego farbowania i nie jest konieczne częste powtarzanie zabiegu. Dodatkowo jest to ciekawy sposób na odświeżenie i odmienienie swojej fryzury. Mogą dodać charakteru i zwrócić większą uwagę na twarz. Pasemka na włosy nie są trudne w wykonaniu i można je samodzielnie wykonać w domu. Jest to dobra metoda na przykrycie pierwszych siwych włosów.

Pasemka czy farbowanie?

Często Panie mogą się zastanawiać czy lepsze są pasemka czy farba na siwe włosy? Obie metody są dobre i mają swoich zwolenników. Niektóre osoby stawiają na klasyczne rozwiązanie w postaci farbowania, podczas gdy inne podążając za modą, decydują się na pasemka. Należy jednak pamiętać, że im więcej siwych pasm tym trudniej przykryć je pasemkami i w pewnym momencie konieczne będzie całkowite farbowanie — szczególnie gdy całe włosy stracą swój pigment. Można się także zdecydować na pozostawienie swoich siwych włosów i na ich podkreślenie np. za pomocą ombre lub pasemek w siwych włosach. W ten sposób można otrzymać niepowtarzalną fryzurę dodającą charakteru jej posiadaczce.